Logo graficzne - powrót do strony głównej

Wykonawcy monitoringu w latach 2006 - 2014

Instytucja koordynująca

Instytut Ochrony Przyrody PAN, al. A. Mickiewicza 33, 31-120 Kraków.

Zespół koordynujący

Realizowane zadania:
koordynacja prac, nadzór merytoryczny, zarządzanie bazą danych, analiza wyników prac i przygotowanie sprawozdań z poszczególnych etapów prac.

Cierlik Grzegorz, Makomaska-Juchiewicz Małgorzata, Mróz Wojciech, Perzanowska Joanna, Król Wiesław, Pisarczyk Ewa (2006-2007), Zięcik Anna (od 2008), Baran Paulina (2009-2012), Maciej Bonk (od 2013)

Koordynatorzy krajowi

Realizowane zadania:
koordynacja prac związanych z monitoringiem poszczególnych siedlisk przyrodniczych i gatunków, przygotowanie sprawozdań zbiorczych dla siedlisk przyrodniczych i gatunków w kraju na podstawie danych uzyskanych od ekspertów lokalnych.

Typy siedlisk przyrodniczych

Bąba Wojciech, Bodziarczyk Jan, Bosiacka Barbara, Braun Małgorzata, Buczek Alicja, Gąbka Maciej, Izydorek Ireneusz, Jakubowska-Gabara J., Kiedrzyński Marcin, Koczur Anna, Korzeniak Joanna, Kozak Maciej, Kozłowska Katarzyna, Kucharzyk Stanisław, Kujawa-Pawlaczyk Jolanta, Kulpiński Kamil, Kurowski Józef, Lemke Daniel, Lorens Bogdan, Łabuz Tomasz Arkadiusz, Michalska-Hejduk Dorota, Mikita Natalia, Mróz Wojciech, Nobis Agnieszka, Olszewski Tadeusz, Parusel Jerzy, Pawlaczyk Paweł, Perzanowska Joanna, Piernik Agnieszka, Piksa Krzysztof, Reczyńska Kamila, Stańko Robert, Stawowczyk Krzysztof, Szczęśniak Ewa, Szoszkiewicz Krzysztof, Świerkosz Krzysztof, Urban Jan, Węgrzyn Michał, Wilk-Woźniak Elżbieta, Zalewska-Gałosz Joanna, Załuski Tomasz.

Gatunki roślin

Barańska Katarzyna, Braun Małgorzata, Chmiel Jerzy, Chmiel Julian, Chmielewski Piotr, Dajdok Zygmunt, Delimat Anna, Kamiński Ryszard, Kaźmierczak Róża, Korzeniak Joanna, Malicki Marek, Krukowski Marek, Kucharczyk Marek, Kucharski Leszek, Kuligowska Barbara, Mitka Józef, Nobis Agnieszka, Nobis Marcin, Paul Wojciech, Pawlikowski Paweł, Perzanowska Joanna, Rapa Adam, Smoczyk Michał, Stebel Adam, Szczęśniak Ewa, Szmeja Józef, Świerkosz Krzysztof, Walusiak Edward, Węgrzyn Michał, Wołkowycki Dan, Wróbel Iwona, Vončina Grzegorz, Zarzyka-Ryszka Magdalena, Ziarnek Krzysztof, Ziarnek Magdalena, Żołnierz Ludwik.

Gatunki zwierząt

Adamski Paweł, Amirowicz Antoni, Bernard Rafał, Błoszyk Jerzy, Bonk Maciej, Borowik Tomasz, Buchholz Lech, Bunalski Marek, Buszko Jarosław, Ciechanowski Mateusz, Golski Janusz, Gottfried Iwona, Gutowski Jerzy Marian, Guzik Marek, Jakubiec Zbigniew, Jelonek Marek, Jędrzejewski Włodzimierz, Kepel Andrzej, Klimaszewski Krzysztof, Kotusz Jan, Koperski Paweł, Kozłowski Jacek, Krasińska M., Kukuła Krzysztof, Kusznierz Jan, Majtyka Tomasz, Malkiewicz Adam, Marszał Lidia, Mazgajska Joanna, Mazurkiewicz Jan, Najbar, Bartłomiej, Ogielska Maria, Oleksa Andrzej, Pabijan Maciej, Pałka Krzysztof, Przewoźny Marek, Przybylski Mirosław, Przybyłowicz Łukasz, Raczyński Mariusz, Rossa Robert, Sielezniew Marcin, Sienkiewicz Paweł, Strużyński Witold, Romanowski Jerzy, Rybacki Mariusz, Smółka Małgorzata, Sobieszczyk Piotr, Stachowiak Mieczysław, Szkudlarek Rafał, Szwałko Przemysław, Ważna Agnieszka, Witkowski Zbigniew, Wolnicki Jacek, Zając Katarzyna, Zając Tomasz, Zięba Filip, Ziomek Joanna, Zub Karol.

Eksperci lokalni

Realizowane zadania:
prowadzenie obserwacji monitoringowych, przygotowanie sprawozdań z wyników monitoringu dla wybranych siedlisk przyrodniczych i gatunków na badanych stanowiskach.

Typy siedlisk przyrodniczych

Andrzejewski Hieronim, Babczyńska-Sendek Beata, Babiak Tomasz, Banaś-Stankiewicz Urszula, Barańska Katarzyna, Bąba Wojciech, Biereżnoj Urszula, Binkiewicz Bogusław, Bociąg Katarzyna, Bodziarczyk Jan, Bosiacka Beata, Braun Małgorzata, Buczek Alicja, Burchardt Lubomira, Chłopek Katarzyna, Chmielewski Piotr, Cwener Anna, Dajdok Zygmunt, Delimat Anna, Ejankowski Wojciech, Furmankiewicz Joanna, Gawenda-Kempczyńska Dorota, Gawroński Arkadiusz, Gąbka Maciej, Gebler Daniel, Glińska-Lewczuk Katarzyna, Gołąb Zbigniew, Gołdyn Ryszard, Grabowska Magdalena, Gubała Wojciech, Gutowska Ewa, Hadryś Mariola, Heise Waldemar, Herbich Jacek, Hudyka Michał, Izydorek Ireneusz, Jabłońska Ewa, Janicka Maria, Jarzombkowski Filip, Jaźwa Małgorzata, Jermaczek-Sitak Marta, Joniak Tomasz, Kaliszewski Grzegorz, Karpowicz Maciej, Kasza Andrzej, Kazimierski Jakub, Kącki Zygmunt, Kębłowska Anna, Kiedrzyński Marcin, Klepacki Piotr, Klimaszyk Piotr, Klub Przyrodników, Koba Jacek, Kobierski Piotr, Koczur Anna, Kokociński Mikołaj, Kołodziejczyk Andrzej, Kopeć Dominik, Korzeniak Joanna, Kotowska Katarzyna, Kozak Maciej, Kozłowska-Kozak Katarzyna, Kozub Łukasz, Krasicka-Korczyńska Ewa, Kraska Marek, Krause Roksana, Krawczyk Rafał, Krukowski Marek, Kucharczyk Marek, Kucharski Leszek, Kucharzyk Stanisław, Kuciel Hanna, Kuczyńska-Kippen Natalia, Kujawa-Pawlaczyk Jolanta, Kukawski Mateusz, Kulpiński Kamil, Kuras Iwona, Kurowski Józef, Lemke Daniel, Lewin Iga, Lisowska Maja Małgorzata, Loch Jan, Lorens Bogdan, Łabuz Tomasz, Łazowy-Szczepanowska Iwona, Majkowska Anna, Malicki Marek, Marciniuk Jolanta, Matowicka Beata, Matysiak Anna, Merdalski Marek, Messyasz Beata, Michalczuk Wiaczesław, Michalska-Hejduk Dorota, Mieńko Włodzimierz, Mleczek Tomasz, Możanowicz Agnieszka, Mróz Wojciech, Myśliwy Monika, Nagengast Barbara, Naks Przemysław, Nejfeld Paweł, Nobis Agnieszka, Nobis Marcin, Nowak Arkadiusz, Nowak Jakub, Nowakowski Sebastian, Orlik Anna, Osadowski Zbigniew, Owsianny Paweł, Ozimek Teresa, Paczuska Bogna, Parusel Jerzy, Paternoga Radosław, Pawlaczyk Paweł, Pawlikowski Paweł, Pech Paweł, Pełechaty Mariusz, Perzanowska Joanna, Pęczuła Wojciech, Piątek Krzysztof, Pielech Remigiusz, Piernik Agnieszka, Pietryka Mirosława, Piksa Krzysztof, Piotrowicz Ryszard, Pisarek Włodzimierz, Piwowarczyk Renata, Pociecha Agnieszka, Potocka Joanna, Przemyski Alojzy, Pukacz Andrzej, Rapa Adam, Reczyńska Kamila, Richter Dorota, Rosadziński Stanisław, Sikorski Piotr, Smoczyk Michał, Sochacki Jarosław, Sotek Zofia, Spałek Krzysztof, Stańko Robert, Staszyńska Katarzyna, Stawowczyk Krzysztof, Stebel Adam, Stosik Tomasz, Suchan Tomasz, Suder Alicja, Suder Donata, Szary Adam, Szczęśniak Ewa, Szczygielski Maciej, Szoszkiewicz Krzysztof, Szwabińska Marta, Świerkosz Krzysztof, Tyc Anna, Uliszak Agata, Urban Danuta, Urban Jan, Utracka-Minko Barbara, Vončina Grzegorz, Walusiak Edward, Wasiak Piotr, Węgrzyn Michał, Wiaderny Albert, Wierzba Marek, Wierzcholska Sylwia, Wilczek Zbigniew, Wilk-Woźniak Elżbieta, Wołkowycki Dan, Wołkowycki Marek, Wójciak Hanna, Wójcik Grzegorz, Wróbel Iwona, Wróbel Sławomir, Zając Izabela, Zalewska-Gałosz Joanna, Załuski Tomasz, Zarzycki Jan, Ziarnek Krzysztof, Ziarnek Magdalena, Zielińska Katarzyna, Żbikowski Janusz.

Gatunki roślin

Andrzejewski Hieronim, Antoniewska Ewa, Barańska Katarzyna, Bąba Wojciech, Bloch-Orłowska Joanna, Braun Małgorzata, Buliński Michał, Chachuła Piotr, Chmiel Julian, Chmielewski Piotr, Ciosek Marek, Cwener Anna, Cykowska Beata, Czarna Aneta, Czernicki Mariusz, Ćwiklińska Paulina, Dajdok Zygmunt, Delimat Anna, Gawroński Antoni, Hajek Bartłomiej, Jarzombkowski Filip, Jędrzejczak Maciej, Juśkiewicz-Swaczyna Barbara, Kamiński Ryszard, Kaźmierczak Róża, Kębłowska Anna, Kiedrzyński Marcin, Korczyński Maciej, Korzeniak Joanna, Kozak Maciej, Kozłowska-Kozak Katarzyna, Krasicka-Korczyńska Ewa, Krause Roksana, Krawczyk Rafał, Krukowski Marek, Kruszelnicki Jerzy, Kucharczyk Marek, Kucharski Leszek, Kujawa-Pawlaczyk Jolanta, Kuligowska Babrara, Lisowska Maja Małgorzata, Łazowy-Szczepanowska Iwona, Malicki Marek, Maliszewska Magdalena, Michalczuk Wiaczesław, Michalska-Hejduk Dorota, Mierczyk-Sawicka Mirosława, Mitka Józef, Narkiewicz Czesław, Nejfeld Paweł, Nobis Agnieszka, Nobis Marcin, Nowak Arkadiusz, Nowakowski Sebastian, Otręba Anna, Paul Wojciech, Pawlaczyk Paweł, Pawlikowski Paweł, Perzanowska Joanna, Pierzgalski Krzysztof, Pisarczyk Ewa, Przemyski Alojzy, Radliński Bogusław, Rapa Adam, Ratyńska Halina, Rosadziński Stanisław, Rusińska Anna, Sępioł Bogusław, Skrzypek Maria, Smoczyk Michał, Stachyra Przemysław, Stańko Robert, Stebel Adam, Szafraniec Stanisław, Szczepański Mirosław, Szczęśniak Ewa, Szmeja Józef, Świerkosz Krzysztof, Urbisz Andrzej, Vončina Grzegorz, Walusiak Edward, Węgrzyn Michał, Wołk Adam, Wołkowycki Dan, Wołkowycki Marek, Wójciak Hanna, Wójcik Grzegorz, Wójtowicz Barbara, Wróbel Iwona, Wróbel Sławomir, Załuski Tomasz, Zarzyka-Ryszka Magdalena, Ziarnek Krzysztof, Zubel Robert, Żołnierz Ludwik.

Gatunki zwierząt

Abraszewska-Kowalczyk Anna, Adamski Paweł, Amirowicz Antoni, Andrzejewski Wojciech, Baran Paulina, Baranowski Artur, Barga-Więcławska Jadwiga, Bena Waldemar, Bernard Rafał, Biwo Tomasz, Blaik Tomasz, Błażuk Jacek, Błoszyk Jerzy, Bonk Maciej, Bors Paweł, Buchholz Lech, Buczyński Paweł, Bunalski Marek, Buras Paweł, Bury Stanisław, Buszko Jarosław, Bystrowski Cezary, Chybowski Piotr, Ciechanowski Mateusz, Daraż Bogusław, Deoniziak Krzysztof, Derwich Antoni, Dębowski Piotr, Doktór Daniel, Domian Grażyna, Dziekański Jan, Dzięciołowski Radosław, Fabiszewska Magdalena, Frąckiel Krzysztof, Fritzkowski Szymon, Furmankiewicz Joanna, Fuszara Maciej, Ginszt Tomasz, Gładysz Katarzyna, Golski Janusz, Gołąb Maria, Gołdyn Bartłomiej, Gottfried Iwona, Górecki Grzegorz, Górnicki Adam, Greń Czesław, Gutowski Jerzy Marian, Gwardjan Mariusz, Hebda Grzegorz, Hejduk Janusz, Hetmański Tomasz, Holly Marek, Hołowiński Marek, Hus Marcin, Ignaczak Maurycy, Ilczuk Marcin, Jabłoński Andrzej, Jakubiec Zbigniew, Jaros Radosław, Jaroszewicz Bogdan, Jelonek Marek, Jędrzejewski Włodzimierz, Jurkiewicz Ewa, Kadej Marcin, Kajzer Joanna, Karasek Tomasz, Karnecki Ryszard, Kata Konrad, Kazimierczak Jacek, Kepel Andrzej, Keszka Sławomir, Kiejdysz Tomasz, Kisiel Paweł, Klimaszewski Krzysztof, Klimczuk Przemysław, Kokurewicz Tomasz, Komosiński Karol, Koperski Paweł, Kotusz Jan, Kowalski Marek, Kozik Bogusław, Koziróg Leszek, Krasiński Zbigniew, Książkiewicz Zofia, Kukuła Krzysztof, Kurek Katarzyna, Kurzawa Jacek, Kusznierz Jan, Kwiczała Antoni, Lesiński Grzegorz, Liberski Jakub, Lickiewicz Aleksander, Lipińska Anna, Lubecki Krzysztof, Łuszczak Marian, Maciejewski Zbigniew, Majtyka Tomasz, Malkiewicz Adam, Marczak Dawid, Marszał Lidia, Matraj Maciej, Mazepa Jacek, Mazgajska Joanna, Mazurkiewicz Anna, Mazurkiewicz Jan, Melke Andrzej, Męczyński Stefan, Michalak Janusz, Michalczuk Wiaczesław, Michalski Radosław, Miernik Katarzyna, Miszta Alicja, Mitrus Sławomir, Mleczak Mariusz, Mleczek Tomasz, Mysłajek Robert, Myśków Ewelina, Najbar Bartłomiej, Niewolewska Justyna, Nowak Urszula, Nowakowski Włodzimierz, Olbrycht Tomasz, Oleksa Andrzej, Pabijan Maciej, Pacuk Bartłomiej, Pałka Krzysztof, Paszkiewicz Renata, Pełnia-Iwanicka Ewa, Perzanowski Kajetan, Pępkowska-Król Aleksandra, Piskorski Michał, Połczyńska-Konior Grażyna, Potoczek Marta, Profus Piotr, Przesmycka Agnieszka, Przewoźny Marek, Przybyłowicz Łukasz, Romanowski Jerzy, Rossa Robert, Różański Wojciech, Różycki Andrzej, Ruta Rafał, Rybacki Mariusz, Rychla Anna, Ryszawy Jan, Salamandra PTOP, Sielezniew Marcin, Sienkiewicz Paweł, Sikora Anna, Siwak Katarzyna, Siwak Paweł, Słabkowska Magdalena, Smolis Adrian, Smółka Małgorzata, Sobieszczyk Piotr, Sochacki Jarosław, Stachowiak Mieczysław, Stachyra Przemysław, Stelmaszczyk Radosław, Strużyński Witold, Sućko Krzysztof, Szafraniec Stanisław, Szkudlarek Rafał, Szlakowski Jacek, Szołtys Henryk, Szpotkowski Kamil, Szuszkiewicz Ewa, Szwałko Przemysław, Szymanowicz Joanna, Tarnawski Dariusz, Tomaszewski Mirosław, Tończyk Grzegorz, Trzeciak Andrzej, Twardy Dariusz, Walkiewicz Paweł, Ważna Agnieszka, Wąsala Roman, Wiatrak Zbigniew, Włostowski Michał, Wojtaszyn Grzegorz, Wolnicki Jacek, Wróblewski Robert, Zaborowska Anna, Zając Anna, Zając Katarzyna, Zając Krzysztof, Zając Tomasz, Zajda Witold, Zamorski Roman, Zapart Aneta, Zięba Filip, Ziomek Joanna, Zub Karol, Żoch Krzysztof.

Instytucje współuczestniczące w monitoringu

Klub Przyrodników, Pieniński Park Narodowy, Porozumienie dla Ochrony Nietoperzy, PTOP Salamandra, PTPP pro Natura, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie, Tatrzański Park Narodowy, Zakład Badania Ssaków PAN.

Eksperci, którzy opracowali projekty raportów ze stanu zachowania siedlisk przyrodniczych, gatunków roślin oraz gatunków zwierząt, wymienionych w załącznikach Dyrektywy Siedliskowej (raporty do Komisji Europejskiej)

Realizowane zadania:
opracowanie projekty raportów ze stanu zachowania siedlisk przyrodniczych, gatunków roślin oraz gatunków zwierząt, wymienionych w załącznikach Dyrektywy Siedliskowej (raportów do Komisji Europejskiej)

Adamski Paweł, Amirowicz Antoni, Andrzejewski Hieronim, Banaszek A., Bąba Wojciech, Bernacki L., Bernard Rafał, Bodziarczyk Jan, Borowik Tomacz, Bosiacka Barbara, Braun Małgorzata, Buczek Alicja, Bunalski Marek, Buszko Jarosław, Czech Andrzej, Furmankiewicz J., Gutowski Jerzy Marian, Jakubiec Zbigniew, Kamiński Ryszard, Kaźmierczakowa Róża, Kącki Z., Korzeniak Joanna, Kotusz Jan, Kozak Maciej, Krasińska M., Krasiński Zbigniew, Krause Roksana, Krzan P., Kucharczyk Marek, Kucharski Leszek, Kujawa-Pawlaczyk Jolanta, Kuklik I., Kurowski J.K., Kusznierz Jan, Lorens B., Łabuz T., Makomaska-Juchiewicz Małgorzata, Mitka Józef, Mróz Wojciech, Najbar Bartłomiej, Nobis Marcin, Nowicki P., Ogielska M., Oleksa A., Olszańska Agnieszka, Pakulnicka J., Parusel J., Pawlaczyk Paweł, Pawlikowski P., Pełechaty M., Perzanowska Joanna, Perzanowski Kajetan, Piernik Agnieszka, Piękoś-Mirkowa Halina, Pisarczyk Ewa, Piskorski M., Połczyńska-Konior Grażyna, Postawa Tomasz, Profus Piotr, Przybyłowicz Łukasz, Puchalski W., Raczyński J., Ratyńska H., Romanowski J., Rossa Robert, Rybacki Mariusz, Skóra Krzysztof, Smoczyk Michał, Stańko Robert, Stebel Adam, Szary Adam, Szczęśniak Ewa, Szmeja Józef, Szwałko Przemysław, Świerkosz Krzysztof, Tyc Anna, Vončina Grzegorz, Warzocha J., Węgrzyn Michał, Wołejko L., Woyciechowski M., Wójtowicz W., Zając Katarzyna, Zalewska-Gałosz Joanna, Załuski Tomasz, Zarzyka-Ryszka Magdalena, Zięba Filip, Ziomek J.